Rúna
A rúna szó jelentése: titkos jelek. Először az észak-európai népek - a vikingek, a kelta és germán törzsek által használt ábécé volt, amely első hat betűjéről futhark néven vált ismertté. Különlegessége abban áll, hogy minden egyes betűnek, vagyis rúnának önálló jelentése van. Amellett, hogy írott ábécéként funkcionáltak, a rúnákat szimbólumrendszerként is alkalmazták jóslásra, vallási és mágikus célokra. Varázsigéket alkottak belőlük, és az írás, túlmutatva a hagyományos szerepén, rituális tevékenységgé vált. Külön varázsigéje volt többek között az időjárás, a szerelem és az egészség befolyásolásának, a termékenységnek, a születésnek és a halálnak. Rúnákat véstek a kardokra, a viking hajókra, a házak ajtófélfájába, a kutakra és a szerencse amulettekbe. Legtöbbször vérrel is megfestették a jeleket, hogy növeljék mágikus erejüket. Nagyon gyakoriak voltak a sima, lapos kovakövekbe vésett rúnaszimbólumok. Gyógyító és védelmező erőt tulajdonítottak a rúnáknak, és segítségükkel a beavatott rúnamesterek megjósolhatták az eljövendő eseményeket.
Felteszünk egy kérdést, kihúzzuk a rúnákat, és a szimbólumok hihetetlen pontossággal mutatják meg azt, hogy az adott szituáció miböl adódott, mi a helyzet jelenleg, mi várható, és mit hozhatunk ki a jelen helyzetböl. Általában három rúnát használok egy kérdés esetében, de ha csak eldönteni szeretnénk valami kisebb dolgot egy rúna is elég.
A mágikus célra való felhasználással azonban vigyázni kell, hiszen a mágia nem játék. Csak akkor alkalmazzuk, ha tényleg nagy szükségünk van rá. Rúnamágiára is igaz az, hogy csak pozitív dolgokra használjuk, mert az átkok nagy bajt hozhatnak a használóra. Többféle dolgot is lehet kérni, pl: párkapcsolat bevonzást, böséget, békét, egészséget. Ezeket szertartás keretében is kérhetjük, de hordhatjuk magunkon az adott rúna jelét amely segít a rúna energiáját segítségül hívni. Léteznek un. kötött rúnák amik két-vagy több rúna összeolvasztásából származnak és így az erejük sokkal nagyobb és célirányosabb.
Mivel nagyon erős energetikai erők tartoznak hozzájuk, alkalmazásuk gyógyitásra is kiváló. A rúna alakját testünkkel felvéve magunkba fogadhatjuk a rúna energiáját, ezáltal segítve a gyógyulást. E mellett megelőzésre is kiváló, hiszen erősíthetjük immunrendszerünket, illetve azon szerveinket amelyek működése nem tökéletes.
Ez tanfolyam keretében elsajátítható.
A rúnák eredete, kapcsolodó istenek:
Az ősi skandináv mítosz szerint a rúnák ismerete Odintól, a viking istentől származik, akinek úgy sikerült megszerezni a rúnák tudományát, hogy kilenc napon át éjjel-nappal, étlen-szomjan függött egy dárdával átszúrva a világmindenséget hordozó Yggdrasil nevű óriás kőrisfán. Ezután vált méltóvá a rúnák határtalan tudására.
Minden rúnához tartozik legalább egy,de általában több isten. Az isteneket két csoportra osztjuk, Ász-okra és a Ván-ok.
Legfontosabb Ász istenek:
Odin, Mindenek Atyja: A skandináv mitológia főistene, akinek sok csodás, bátor tettét örökítették meg a sagák
Thor, a népszerű: a mennydörgés, a vihar és a vegetáció istene, akinek fő feladata az emberek védelme az óriások ellen. Csodás tárgyak tették félelmetes harcossá: egy öv, mely megkétszerezi az erejét, egy pár vaskesztyű és híres kalapácsa, a Mjölnir, amely villámokat szór, ha gazdája eldobja, és visszatér, mint a bumeráng.
Loki, a bajkeverő: Loki sudár termetű, szemrevaló isten, de kétszínű jellem. Félig jégóriás, Odin fogadott fia. Sokszor keverte bajba az isteneket – igaz, olykor Önhibáján kívül, kényszerből, vagy azért, hogy mulatságos kalamajkába kerülve, saját bőrét mentse –, ugyanakkor nemegyszer adott már nélkülözhetetlen tanácsokat is nekik. Alakváltó, jártas a mágiában.
Frigg, az anyaistennő: Odin felesége Frigg, az ász-istennők között legelőkelőbb, a mennyek Királynője, Asgard legtündöklőbb palotájának, /Fensalir/nak lakója. A Házasok és édesanyák védelmezője, s a termékenység egyik fő vigyázója. Jártas a mágiában.
Heimdall, az istenek őre: Ő vigyáz a Bifrost-re, szivárványhídra, mivel ez az egyetlen út ahol be lehet jutni Asgardba.
Tyr, a becsületes: Tyr nagy tiszteletben állt a skandinávok között mint bölcs, bátor isten. Ő az egyetlen, aki elég bátor ahhoz, hogy megetesse a vad Fenrirt.
Baldur, a jóságos: a fény, a béke és a boldogság istene.
Ván-istenek
Njörd, a békeszerető: A legidősebb Ván-isten, Frey és Freya apja. A tenger istene, a halászok, kereskedők pártfogója.
Frey, az élveteg: A Vánok főistene, akinek kocsiját arany vadkan húzza, és csodás tárgyak vannak birtokában: egy hajó, amely összehajtva elfér Frey erszényében, és egy kard, amely magától sújt le. Frey a növények, a termés és a béke istene, akinek olykor emberi vágyai támadtak.
Freya, a szépséges: A termékenység és születés védelmezője,maga a megtestesült érzékiség: kedveli a tavaszt, a és a szerelmes énekeket, így aztán szerelmi ügyekben is szívesen szólították és hívták segítségül az emberek..
Napok nevei |
Eredetük |
Hétfő |
a Hold napja |
Kedd |
Tyr napja |
Szerda |
Odin napja |
Csütörtök |
Thor napja |
Péntek |
Frigg (vagy Freyja) napja |
Szombat |
Loki napja |
Vasárnap |
a Nap napja |
A Rúnák elkészítése, elemzése, egészségügyi és mágikus alkalmazása elsajátítható a tanfolyam keretében.
Első nemzetség
Fehu
|
JELENTÉSE:
Gazdagság, pénz, vagyon, anyagi és pénzügyi szükségletek, eredmények, előremenetel, önbecsülés, ego, karma
KAPCSOLÓDÓ MÍTOSZOK, ISTENSÉGEK:
Freyr, Brisingamen, Gullveig, Dwarfs, Sigurd és Otter aranya
Uruz
|
JELENTÉSE:
szenvedély, életerő, ösztön, zabolátlanság, szexualitás, termékenység, tudattalan, ősi elme, irracionalitás, sámánisztikus tapasztalat, beavatási rítus
KAPCSOLÓDÓ MÍTOSZOK, ISTENSÉGEK:
Ullr, Loki, Odin (mint sámán)
Thurisaz
|
JELENTÉSE:
nehézség, fájdalmas esemény, tanulság, tudás, betekintés, koncentrálás
KAPCSOLÓDÓ MÍTOSZOK, ISTENSÉGEK:
Fagyóriások, Loki